YTÜ AESK’den Çifte Şampiyonluk

“Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur… ‘Tavuk toplum’, önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!”

EMTEL A.Ş. olarak desteklediğimiz, Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü, 2020-Eylül ayında katıldığı TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araçlar yarışmasında elde ettiği başarısı ile geleceğimiz olan gençler ülkemizi ileri götürecek bilim yolunda bizleri gururlandırdı.

YTÜ AESK Kulüp Başkan Yardımcısı Güven Çömezoğlu:
Yarışma %100 elektrikli elektrik enerjisi kullanan araçların yarıştığı “Elektromobil” ve %50Hidrojen Enerjisi, %50 elektrik enerjisi kullanan hibrit araçların yarıştığı “Hidromobil” kategorilerinden oluşmaktadır. YTÜ Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü olarak tamamen öğrenci imkanları ve siz sponsorlarımızın desteği ile geliştirip üretmiş olduğumuz %100 yerli iki aracımız da kendi kategorilerinde 1. Olarak çifte şampiyonluk kazanmamızı ve aşağıda verilen ödüllerin kazanmamızı sağlamıştır.

Sanat ile bilimi birleştiren siz sevgili gençlerimizin daima yanında olacağız.

EMTEL A.Ş.