webDSC_0585-Mediumİstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları’ ödülleri sahiplerini buldu. Emtel Emaye ‘Emaye Bobin Telleri’ kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin toplam ihracatının yüzde 30’unu gerçekleştiren ve altı birliği bünyesinde barındıran İMMİB, Türkiye ekonomisinde en büyük ihracat payına sahip firmalara İhracatın Yıldızları ödüllerini verdi. 10 Nisan 2015 tarihinde Hyatt Regency İstanbul Ataköy Otel’de gerçekleşen ödül töreninde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve ilgili Birlik Başkanları ödülleri sahiplerine dağıttı. Bu yıl sekizincisi düzenlenen törende “Emaye Bobin Telleri” kategorisinde Emtel Emaye ikincilik ödülünü kazandı. Geçen sene üçüncülük ödülünü alan EMTEL Emaye, çıtayı bir basamak daha yükseğe taşıdı.

Emtel Emaye Genel Müdürü Turgut Bingöl konuyla ilgili olarak “30 yıllık tecrübe ile üretim yaparak 40 ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. EMTEL Emaye, uluslararası standartlardaki kalite anlayışı ve yüksek lojistik desteğiyle pazarında rekabet üstünlüğüne sahiptir. 2014 yılında ulaştığı ihracat hacmiyle öngörülen hedeflerini bir kez daha aşarak, ülkemize ciddi miktarlarda döviz girdisi sağlamıştır.

webbDSC_0544 (Medium)Türkiye’nin öncü Emaye Bobin Telleri markası olarak uluslararası pazarlarda yoğun ve istikrarlı çalışırken, her zaman ilk günkü gibi heyecanla çalışıyoruz.

Şirketimizin güvenilir marka imajını aynı istikrarla gelecek nesillere en doğru şekilde taşıyıp, ülke ekonomisine katkıda bulunmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Türkiye’nin ithalatçı firmalarına yönelik düzenlenen ödül töreninde 65 kategoride toplam 195 ödül sahiplerini buldu.

Emtel Emaye Hakkında:1974 yılında elektrik endüstrisi için emaye bobin teli üretimine başlayan EMTEL Emaye A.Ş., İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Des Sanayi Sitesinde 2.100 m² kapalı alana yayılmış tesislerinde, Uzman kadrosuyla, in-line makinelerle kapasitesini ve üretimde yüksek kaliteyi gerçekleştirme prensibini sağlayıp sektöründe öncü firmalardan biri haline gelmiştir.

DSC_0650 (Medium)Ürün ve hizmet kalitesi ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile tescillenmiş olan EMTEL Emaye A.Ş, ayrıca kurulduğu yıldan itibaren milli standartlarımız olan TSE ve imalatta yeterlilik belgelerine sahiptir.

3 Kıtada 40’dan fazla ülkeye ihracat yapan EMTEL Emaye A.Ş, hammadde girişinden satış sonrası hizmete kadar uzanan sistematik kalite anlayışı ile DÜNYA MARKASI olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.