İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB), bünyesine kayıtlı ihracatçı firmaları ödüllendirdi. EMTEL Emaye, İMMİB tarafından gerçekleştirilen ‘2013 İhracat Yıldızları Ödülleri’nde “Emaye Bobin Telleri” kategorisinde En Fazla İhracat Yapan Firma ödülüne layık görüldü…

Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren birliği, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen “2013 İhracatın Yıldızları Ödülleri” sahiplerini buldu.

İhracat payı yüksek şirketleri belirleyerek, “İhracatın Yıldızları” ödülleri ile ihracatlarını artırmaları için firmaları teşvik eden İMMİB tarafından gerçekleştirilen “2013 İhracat Yıldızları’ ödül töreninde EMTEL Emaye firması Emaye Bobin telleri kategorisinde, ödüle layık görüldü.

İMMİB tarafından 19 Şubat, Çarşamba gecesi gerçekleştirilen törene T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İMMİB Koordinatör Başkanı Tahsin Öztiryaki katıldı. 2013 yılında en çok ihracat yapan firmalara 56 kategoride toplam 168 ödülün verildiği törende, EMTEL Emaye adına ödülü EMTEL Emaye Genel Müdürü Turgut Bingöl, DSCN7960 (Medium)T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’den aldı.

Yurtdışında 35 ülkeye ihracat yapan EMTEL Emaye, uluslararası standartlardaki kalite anlayışı ve yüksek lojistik desteğiyle pazarında rekabet üstünlüğüne sahiptir. 2013 yılında ulaştığı ihracat hacmiyle öngörülen hedeflerini aşarak, ülkemize ciddi miktarlarda döviz girdisi sağlamıştır.

Emtel Emaye Hakkında:1974 yılında elektrik endüstrisi için emaye bobin teli üretimine başlayan EMTEL Emaye A.Ş., İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Des Sanayi Sitesinde
2.100 m² kapalı alana yayılmış tesislerinde, 45 kişilik uzman kadrosuyla, in-line makinelerle kapasitesini ve üretimde yüksek kaliteyi gerçekleştirme prensibini sağlayıp sektöründe öncü firmalardan biri haline gelmiştir.

Ürün ve hizmet kalitesi ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile tescillenmiş olan EMTEL Emaye A.Ş, ayrıca kurulduğu yıldan itibaren milli standartlarımız olan TSE ve imalatta yeterlilik belgelerine sahiptir.

3 Kıtada 35’den fazla ülkeye ihracat yapan EMTEL Emaye A.Ş, hammadde girişinden satış sonrası hizmete kadar uzanan sistematik kalite anlayışı ile DÜNYA MARKASI olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.